January 23, 2014

FCV

Sprint – Anyone

Number                 Name                                        Time

 

177                           Andrew Eyl.                           13.05

179                           Graham S                                11.65

102                           Quinn F                                                       10.44

105                           Tyler R                                       10.11

55                              Jake                                            9.60

100                           Reilly                                         11.88

115                           Wesley                                                       11.92

53                              Dan G                                        10.96

2                                 Liam                                           10.27

57                              Ted                                              10.35

12                              Rob H                                         9.62

151                           Julia G                                       10.76

153                           Mary A                                      10.42

152                           Emma                                        10.43

54                              Garreth                                                      10.30

5                                 Daniel N DS                           9.36

178                           Ben O                                         13.36

14                              Evan T                                        9.93

13                              Mark W                                                      9.64

9                                 Aidan Z                                     8.96

6                                 Ian C                                           9.31

56                              Luke L                                        9.28

7                                 Robert S                                   9.53

15                              Keith G                                     10.26

10                              Dave H                                      9.62

11                              Sean B                                       9.80

 

Win and Out – Youth

 

Finish    Number                 Name

 

1               180                           Andrew Edmondson

2               178                           Ben

3               175                           Nate      

 

 

 

 

 

Win and Out – C Group

 

Finish    Number                 Name

 

1               152                           Emma

2               115                           Wesley

3               102                           Quinn

 

 

Win and Out – B Group

 

Finish    Number                 Name

 

1               56                              Luke L

2               55                              Jake

3               53                              Dan G

 

 

 

Win and Out – B Group

 

Finish    Number                 Name

 

1               6                                 Ian C

2               14                              Evan T

3               13                              Mark W

 

15 Lap Scratch – Youth

Finish    Number                 Name                                        Note

 

1               180                           Andrew Edm.

2               175                           Nate

3               179                           Graham S

4               178                           Ben

5               181                           Catherine

6               177                           Andrew Ell.                            1 lap down

7               176                           Jessica                                     1 lap down

 

 

 

 

 

 

 

Scratch – C Group

 

Finish    Number                 Name                                        Note

 

1               152                           Emma

2               102                           Quinn                                        1 lap down

3               105                           Tyler                                           1 lap down

4               115                           Wesley                                                       2 laps down

5               100                           Reilly                                         2 laps down

 

 

 

 

Scratch – B Group

 

Finish    Number                 Name                                        Note

 

1               2                                 Liam

2               56                              Luke L   

3               153                           Mary

4               57                              Ted

5               54                              Garreth

6               151                           Julia                                           1 lap down

7               53                              Dan G                                        2 laps down

 

 

Srcatch – A Group

 

Finish    Number                 Name                                        Note

 

1               11                              Sean B  

2               15                              Keith G

3               5                                 Daniel NDS         

4               12                              Rob H

5               14                              Evan T                                        DNF

6               13                              Mark W                                                      DNF

7               7                                 Robert S                                   DNF

8               6                                 Ian C                                           DNF

 

 

 

 

 

 

 

Elimination – Youth

 

Finish    Number                 Name                                        Note

 

1               180                           Andrew Ed

2               175                           Nate

3               179                           Graham S             

4               181                           Catherine

5               177                           Andrew Ell.

6               178                           Ben O

7               176                           Jessica

 

 

Elimination – C Group

 

Finish    Number                 Name                                        Note

 

1               152                           Emma

2               102                           Quinn

3               115                           Wesley

4               100                           Reilly

 

Elimination – B Group +

 

Finish    Number                 Name                                        Note

 

1               5                                 Daniel NDS

2               12                              Rob H

3               11                              Sean B

4               2                                 Liam

5               102                           Quinn

6               54                              Garreth

7               53                              Dan G

8               153                           Mary A

9               57                              Ted